Тренінговий центр з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу

Запорізький міжрегіональний тренінговий центр з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу функціонує з липня 2013 року на базі комунальної установи «Запорізький обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» Запорізької обласної ради.

Центр є клінічною базою Державного закладу «Запорізька медична академія післядипломної освіти Міністерства охорони здоров’я України» відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України.

Запорізький міжрегіональний тренінговий центр з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу створений в рамках реалізації законів України:

 • «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ» в редакції від 23 грудня 2010 року № 2861-VI;
 • «Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки» від 20.10.2014 № 1708-VII;
 • Програми гранту 10 раунду Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією «Розбудова довгостроковї системи надання комплексних послуг з профілактики ВІЛ/СНІДу, лікування, догляду та підтримки серед груп найвищого ризику та ЛЖВ в Україні».

Мета регіонального тренінгового центру

 1. Основною метою роботи Центру є участь у проведенні післядипломної підготовки і навчання лікарів та інших фахівців, що працюють в сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу.
 2. Розбудова та забезпечення належного функціонування системи навчання.
 3. Визначення пріоритетів з навчання фахівців.
 4. Співпраця щодо здійснення навчання Державною установою «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України», Державним закладом «Запорізька медична академія післядипломної освіти МОЗ України», Департаментом забезпечення діяльності державної пенітенціарної служби України, місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями, об’єднаннями громадян, у тому числі міжнародними, неурядовими та благодійними організаціями.

Основні функції тренінгового центру

 1. Оцінка потреб щодо розвитку системи навчання, включаючи потреби в матеріально-технічному забезпеченні, проведенні спеціальних досліджень з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу;
 2. Забезпечення проведення навчання, виконання показників, забезпечення звітності, інструкцій, збір даних та аналітична діяльність з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу;
 3. Створення та ведення бази даних з навчання фахівців;
 4. Підготовка звітів;
 5. Організація та проведення тренінгів, семінарів, стажувань на робочому
  місці, наставницьких візитів тощо для фахівців по питаннях ВІЛ-інфекції/СНІДу;
 6. Організація подання тренерами програмного звіту про проведення заходів, а також вхідних та вихідних анкет тестування учасників заходу;
 7. Систематичне розповсюдження інформації щодо навчання шляхом видання публікацій, електронних інформаційних бюлетенів, розміщення інформації в мережі Інтернет.

Права Запорізького міжрегіонального тренінгового центру

 1. Отримувати в межах своїх повноважень від місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, об’єднань громадян, у тому числі міжнародних, довідково-інформаційні матеріали (за згодою).
 2. Здійснювати аналітичну, науково-практичну, інформаційно-освітню, консультативну та іншу діяльність, пов’язану з виконанням завдань МТЦ.
 3. Готувати та видавати матеріали з питань організації та проведення навчання фахівців.
 4. Визначати перспективи свого розвитку виходячи з потреб, епідемічної ситуації з ВІЛ-інфекції/СНІДу та покладених на МТЦ завдань.

Навчання у тренінговому центрі — важлива складова у професійній підготовці медичних працівників, яку проводитимуть фахівці лікувального та викладачі навчального закладів.

Діяльність центру спрямована на підвищення рівня обізнаності медичних та інших фахівців у галузі протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Відкриття навчально-тренінгового центру дало змогу оперативно доносити інформацію до медичних працівників найвіддаленіших районів області, фельдшерсько-акушерських пунктів, лікарських амбулаторій.