Діяльність

Основні напрямки діяльності Центру:

  • організація та проведення лікувально-діагностичних і профілактичних заходів;
  • проведення епідеміологічного моніторингу розповсюдження ВІЛ-інфекції/СНІДу серед населення запорізької області;
  • надання організаційно-методичної допомоги лікувально-профілактичним закладам і спеціалістам зацікавлених служб;
  • вивчення і впровадження в практику роботи передових форм та методів профілактики, діагностики і лікування хворих на ВІЛ/СНІД;
  • підготовка організаційно-методичних матеріалів з питань профілактики ВІЛ-інфекції;
  • проведення інформаційно-просвітницької роботи серед населення області та окремих уразливих груп з питань здорового способу життя та профілактики ВІЛ-інфекції.

Цільові групи: Люди, які живуть з ВІЛ/СНІД та їх близькі, вагітні, діти ВІЛ-позитивних матерів, учні 8-11 класів, молодь 18-29 років, медичні працівники, співробітники правоохоронних органів та департаменту Управління виконання покарань, робітники системи освіти та інших відомств, а також робітники неурядових організацій.

ВІЛ-позитивні пацієнти можуть отримати послуги лікарів: інфекціоніста, терапевта, хірурга, дерматовенеролога, акушера-гінеколога, педіатра, імунолога, невропатолога, психіатра, фтизіатра, стоматолога, епідеміолога, а також психолога та соціального працівника.

Пацієнти можуть пройти обстеження та отримати результати наступних видів аналізів: Ag P-24, підрахунок СD4, CD4/CD8, маркери опортуністичних інфекцій, загально клінічних, біохімічних, бактеріологічних досліджень. А також пройти наступні види обстеження: рентгенологічне, ЕКГ, УЗД.

Центр здійснює лікування антиретровірусними препаратами, профілактику вертикальної трансмісії ВІЛ за клінічними показниками. Надає психологічну та соціальну підтримку, практичну допомогу ВІЛ-інфікованим.

Постійно ведеться епідмоніторинг, анкетування з різних питань, дослідження випадків ранньої сереконверсії та нещодавнього інфікування ВІЛ, дозорний епіднадзор.

В Центрі функціонують постійно діючи (вересень- травень) тижневі курси для лікарів та середніх медичних працівників закладів охорони здоров`я області з медичних та соціальних та соціально-юридичних аспектів ВІЛ-інфекції.

Центр співпрацює з неурядовими організаціями: Благодійний фонд „Сподівання”, обласною організацією всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, обласною організацією товариства Червоного Хреста України та ін.